Team Schedules - Boys Under 13 Division 2  
       


Winner of bracket based on total points after round robin play.

Bracket


ALL 1


  Tie Breaker
Club
Info
Group -- 1 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  Total
Points
Goals AgainstGoal DiffGoals For
 A3 : UP Seahawks 06 Blue31133333333332 15  37  52 
 A2 : HSC Rainiers 06 (Godinez)33330333333030 29  32  61 
 A1 : Harbor B06 Firehawks01303330033019 30  17  47 
 A5 : FME Cobras - Accetturo30133030000316 39  -8  31 
 A6 : Vashon Buccaneers B0603030003003315 53  -21  32 
 A7 : Washington United B06--Marsh30100003330013 39  -3  36 
 A8 : Washington United B06--Frederick/Edwards03103300300 13 24  6  30 
 A4 : FME Avengers - Thayer00000000000 0 68  -60  8 

Bracket - Saturday, September 08, 2018
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 649928  Kopachuck MS  01:00 PM  1 A1 vs A2Harbor B06 Firehawks 3 vs.HSC Rainiers 06 (Godinez)4
 649927  Columbia Junior High  01:00 PM  1 A5 vs A6FME Cobras - Accetturo 8 vs.Vashon Buccaneers B063
 649926  Columbia Junior High  03:00 PM  1 A4 vs A7FME Avengers - Thayer 1 vs.Washington United B06--Marsh5
 649929  Chambers Creek Park and Fields  04:00 PM  B A3 vs A8UP Seahawks 06 Blue 5 vs.Washington United B06--Frederick/Edwards2

Bracket - Saturday, September 15, 2018
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 649931  Chambers Creek Park and Fields  09:00 AM  A A3 vs A1UP Seahawks 06 Blue 3 vs.Harbor B06 Firehawks3
 649930  WPFC Soccer Complex  09:00 AM  8 A8 vs A5Washington United B06--Frederick/Edwards 4 vs.FME Cobras - Accetturo1
 649933  McMurray Middle School  10:00 AM  B A6 vs A7Vashon Buccaneers B06 5 vs.Washington United B06--Marsh2
 649932  Valley RidgePark  12:30 PM  3 A2 vs A4HSC Rainiers 06 (Godinez) 5 vs.FME Avengers - Thayer0

Bracket - Saturday, September 22, 2018
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 649934  McMurray Middle School  12:00 AM  B A6 vs A2Vashon Buccaneers B06 2 vs.HSC Rainiers 06 (Godinez)8
 649937  WPFC Soccer Complex  09:00 AM  8 A7 vs A8Washington United B06--Marsh 2 vs.Washington United B06--Frederick/Edwards2
 649936  Surprise Lake Middle School  11:00 AM  1 A5 vs A3FME Cobras - Accetturo 1 vs.UP Seahawks 06 Blue1
 649935  Columbia Junior High  03:00 PM  1 A4 vs A1FME Avengers - Thayer 1 vs.Harbor B06 Firehawks7

Bracket - Saturday, September 29, 2018
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 649940  WPFC Soccer Complex  09:00 AM  8 A7 vs A3Washington United B06--Marsh 3 vs.UP Seahawks 06 Blue6
 649938  WPFC Soccer Complex  01:00 PM  8 A8 vs A2Washington United B06--Frederick/Edwards 1 vs.HSC Rainiers 06 (Godinez)2
 649939  Kopachuck MS  03:15 PM  1 A1 vs A5Harbor B06 Firehawks 1 vs.FME Cobras - Accetturo3
 649941  Vashon High School  04:00 PM  1 A6 vs A4Vashon Buccaneers B06 5 vs.FME Avengers - Thayer1

Bracket - Friday, October 05, 2018
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 649948  Chambers Creek Park and Fields  06:00 PM  A A3 vs A4UP Seahawks 06 Blue 8 vs.FME Avengers - Thayer0

Bracket - Saturday, October 06, 2018
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 649943  WPFC Soccer Complex  09:00 AM  8 A8 vs A4Washington United B06--Frederick/Edwards 7 vs.FME Avengers - Thayer1
 649942  Kopachuck MS  10:45 AM  1 A1 vs A6Harbor B06 Firehawks 8 vs.Vashon Buccaneers B061
 649944  WPFC Soccer Complex  01:00 PM  8 A7 vs A5Washington United B06--Marsh 2 vs.FME Cobras - Accetturo5
 649945  Valley RidgePark  02:00 PM  3 A2 vs A3HSC Rainiers 06 (Godinez) 2 vs.UP Seahawks 06 Blue6

Bracket - Saturday, October 13, 2018
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 649949  WPFC Soccer Complex  09:00 AM  8 A8 vs A6Washington United B06--Frederick/Edwards 4 vs.Vashon Buccaneers B060
 649946  WPFC Soccer Complex  11:00 AM  8 A7 vs A1Washington United B06--Marsh 1 vs.Harbor B06 Firehawks4
 649947  Surprise Lake Middle School  03:00 PM  1 A5 vs A2FME Cobras - Accetturo 2 vs.HSC Rainiers 06 (Godinez)7

Bracket - Saturday, October 20, 2018
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 649950  Chambers Creek Park and Fields  09:00 AM  B A3 vs A6UP Seahawks 06 Blue 4 vs.Vashon Buccaneers B061
 649953  Columbia Junior High  01:00 PM  1 A4 vs A5FME Avengers - Thayer 0 vs.FME Cobras - Accetturo5
 649952  Valley RidgePark  02:00 PM  3 A2 vs A7HSC Rainiers 06 (Godinez) 8 vs.Washington United B06--Marsh5
 649951  Kopachuck MS  02:30 PM  1 A1 vs A8Harbor B06 Firehawks 5 vs.Washington United B06--Frederick/Edwards2

Bracket - Saturday, October 27, 2018
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 649957  WPFC Soccer Complex  09:00 AM  8 A8 vs A3Washington United B06--Frederick/Edwards 1 vs.UP Seahawks 06 Blue3
 649954  WPFC Soccer Complex  11:00 AM  8 A7 vs A4Washington United B06--Marsh 7 vs.FME Avengers - Thayer0
 649956  Valley RidgePark  02:00 PM  3 A2 vs A1HSC Rainiers 06 (Godinez) 4 vs.Harbor B06 Firehawks1
 649955  Vashon High School  02:00 PM  1 A6 vs A5Vashon Buccaneers B06 6 vs.FME Cobras - Accetturo1

Bracket - Saturday, November 03, 2018
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 649959  Gig Harbor High School  12:15 PM  2A A1 vs A3Harbor B06 Firehawks 0 vs.UP Seahawks 06 Blue5
 649958  Columbia Junior High  01:00 PM  1 A5 vs A8FME Cobras - Accetturo 0 vs.Washington United B06--Frederick/Edwards5
 649961  WPFC Soccer Complex  01:00 PM  3 A7 vs A6Washington United B06--Marsh 6 vs.Vashon Buccaneers B064
 649960  Columbia Junior High  03:00 PM  1 A4 vs A2FME Avengers - Thayer 2 vs.HSC Rainiers 06 (Godinez)9

Bracket - Saturday, November 10, 2018
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 649964  Curtis High School  09:00 AM  1 A3 vs A5UP Seahawks 06 Blue 4 vs.FME Cobras - Accetturo1
 649963  Peninsula High School  01:00 PM  3 A1 vs A4Harbor B06 Firehawks 8 vs.FME Avengers - Thayer1
 649965  WPFC Soccer Complex  01:00 PM  4 A8 vs A7Washington United B06--Frederick/Edwards 0 vs.Washington United B06--Marsh2
 649962  Valley RidgePark  02:00 PM  3 A2 vs A6HSC Rainiers 06 (Godinez) 8 vs.Vashon Buccaneers B060

Bracket - Saturday, November 17, 2018
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 649968  Curtis High School  09:00 AM  1 A3 vs A7UP Seahawks 06 Blue 2 vs.Washington United B06--Marsh0
 649969  Fife High School  09:00 AM  1 A4 vs A6FME Avengers - Thayer 1 vs.Vashon Buccaneers B062
 649967  Fife High School  11:00 AM  1 A5 vs A1FME Cobras - Accetturo 2 vs.Harbor B06 Firehawks5
 649966  Valley RidgePark  02:00 PM  3 A2 vs A8HSC Rainiers 06 (Godinez) 3 vs.Washington United B06--Frederick/Edwards2

Bracket - Saturday, December 01, 2018
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 649973  Curtis High School  09:00 AM  1 A3 vs A2UP Seahawks 06 Blue 5 vs.HSC Rainiers 06 (Godinez)1
 649970  Vashon High School  10:00 AM  1 A6 vs A1Vashon Buccaneers B06 3 vs.Harbor B06 Firehawks2
 649971  Fife High School  01:00 PM  1 A4 vs A8FME Avengers - Thayer   vs.Washington United B06--Frederick/Edwards 
 649972  Fife High School  03:00 PM  1 A5 vs A7FME Cobras - Accetturo 2 vs.Washington United B06--Marsh1






Affinity Sports Copyright 2019, Affinity Sports Inc, All Rights Reserved.
Terms of Use and Privacy Policy are applicable to this site.