Team Schedules - Boys Under 11 Division 4  
       


Winner of bracket based on total points after round robin play.

Bracket


ALL A


Group -- A
A1 : FME Warriors - Bjorn
A2 : FWM Wolves
A3 : KCYS B08 Vacca
A4 : Southlake Rec B08 Companion Athletics
A5 : Southlake Rec B08 Purple
A6 : Southlake Rec B08 Myre
A7 : MpVSA Pamboukas B08
A8 : CFSC Nikolaison B08

Bracket - Saturday, September 08, 2018
GameVenueTimeFieldGroupHome Team Away Team
 648334  Pea Patch (North Green River Park)  10:30 AM  2 A3 vs A8KCYS B08 Vaccavs.CFSC Nikolaison B08
 648331  Foster High School  01:00 PM  HS A4 vs A7Southlake Rec B08 Companion Athleticsvs.MpVSA Pamboukas B08
 648333  Maywood Middle  01:30 PM  1 A5 vs A6Southlake Rec B08 Purplevs.Southlake Rec B08 Myre
 648332  Hedden Elementary  03:00 PM  1 A1 vs A2FME Warriors - Bjornvs.FWM Wolves

Bracket - Saturday, September 15, 2018
GameVenueTimeFieldGroupHome Team Away Team
 648335  Celebration Park  01:30 PM  5B A2 vs A4FWM Wolvesvs.Southlake Rec B08 Companion Athletics
 648338  Maywood Middle  01:30 PM  1 A6 vs A7Southlake Rec B08 Myrevs.MpVSA Pamboukas B08
 648336  Southwood  01:30 PM  6 A8 vs A5CFSC Nikolaison B08vs.Southlake Rec B08 Purple
 648337  Hedden Elementary  03:00 PM  1 A1 vs A3FME Warriors - Bjornvs.KCYS B08 Vacca

Bracket - Saturday, September 22, 2018
GameVenueTimeFieldGroupHome Team Away Team
 648341  Tukwila Community Center  10:30 AM  1 A4 vs A1Southlake Rec B08 Companion Athleticsvs.FME Warriors - Bjorn
 648339  Kiwanis Park  10:30 AM  1 A6 vs A2Southlake Rec B08 Myrevs.FWM Wolves
 648342  Kiwanis Park  01:30 PM  1 A5 vs A3Southlake Rec B08 Purplevs.KCYS B08 Vacca
 648340  Ravensdale  04:30 PM  4 A7 vs A8MpVSA Pamboukas B08vs.CFSC Nikolaison B08

Bracket - Saturday, September 29, 2018
GameVenueTimeFieldGroupHome Team Away Team
 648344  Kiwanis Park  10:30 AM  1 A5 vs A1Southlake Rec B08 Purplevs.FME Warriors - Bjorn
 648346  Ravensdale  01:30 PM  4 A7 vs A3MpVSA Pamboukas B08vs.KCYS B08 Vacca
 648343  Southwood  01:30 PM  6 A8 vs A2CFSC Nikolaison B08vs.FWM Wolves
 648345  Maywood Middle  03:00 PM  1 A6 vs A4Southlake Rec B08 Myrevs.Southlake Rec B08 Companion Athletics

Bracket - Saturday, October 06, 2018
GameVenueTimeFieldGroupHome Team Away Team
 648348  Ravensdale  12:00 PM  4 A7 vs A5MpVSA Pamboukas B08vs.Southlake Rec B08 Purple
 648350  Southwood  12:00 PM  6 A8 vs A4CFSC Nikolaison B08vs.Southlake Rec B08 Companion Athletics
 648349  Surprise Lake Middle School  03:00 PM  1 A1 vs A6FME Warriors - Bjornvs.Southlake Rec B08 Myre
 648347  Karl Grosch Field at Steel Lake  04:30 PM  Mod  A2 vs A3FWM Wolvesvs.KCYS B08 Vacca

Bracket - Saturday, October 13, 2018
GameVenueTimeFieldGroupHome Team Away Team
 648354  Pea Patch (North Green River Park)  09:00 AM  2 A3 vs A4KCYS B08 Vaccavs.Southlake Rec B08 Companion Athletics
 648352  Ravensdale  10:30 AM  4 A7 vs A1MpVSA Pamboukas B08vs.FME Warriors - Bjorn
 648351  Southwood  12:00 PM  6 A8 vs A6CFSC Nikolaison B08vs.Southlake Rec B08 Myre
 648353  Kiwanis Park  03:00 PM  1 A5 vs A2Southlake Rec B08 Purplevs.FWM Wolves

Bracket - Saturday, October 20, 2018
GameVenueTimeFieldGroupHome Team Away Team
 648355  Maywood Middle  09:00 AM  1 A6 vs A3Southlake Rec B08 Myrevs.KCYS B08 Vacca
 648357  Foster High School  12:30 PM  HS A4 vs A5Southlake Rec B08 Companion Athleticsvs.Southlake Rec B08 Purple
 648356  Surprise Lake Middle School  03:00 PM  1 A1 vs A8FME Warriors - Bjornvs.CFSC Nikolaison B08
 648358  Karl Grosch Field at Steel Lake  04:30 PM  Mod2 A2 vs A7FWM Wolvesvs.MpVSA Pamboukas B08

Bracket - Saturday, October 27, 2018
GameVenueTimeFieldGroupHome Team Away Team
 648360  Sacajawea Middle School  09:00 AM  1 A2 vs A1FWM Wolvesvs.FME Warriors - Bjorn
 648362  Southwood  10:30 AM  6 A8 vs A3CFSC Nikolaison B08vs.KCYS B08 Vacca
 648361  Kiwanis Park  12:00 PM  1 A6 vs A5Southlake Rec B08 Myrevs.Southlake Rec B08 Purple

Bracket - Saturday, November 03, 2018
GameVenueTimeFieldGroupHome Team Away Team
 648366  Ravensdale  09:00 AM  4 A7 vs A6MpVSA Pamboukas B08vs.Southlake Rec B08 Myre
 648365  Petrovitsky Park  01:45 PM  1 A3 vs A1KCYS B08 Vaccavs.FME Warriors - Bjorn
 648364  Kiwanis Park  03:00 PM  1 A5 vs A8Southlake Rec B08 Purplevs.CFSC Nikolaison B08
 648363  Starfire Sports Complex  03:15 PM  6 A4 vs A2Southlake Rec B08 Companion Athleticsvs.FWM Wolves

Bracket - Saturday, November 10, 2018
GameVenueTimeFieldGroupHome Team Away Team
 648369  Surprise Lake Middle School  10:30 AM  1 A1 vs A4FME Warriors - Bjornvs.Southlake Rec B08 Companion Athletics
 648368  Southwood  12:00 PM  6 A8 vs A7CFSC Nikolaison B08vs.MpVSA Pamboukas B08
 648370  Petrovitsky Park  02:45 PM  1 A3 vs A5KCYS B08 Vaccavs.Southlake Rec B08 Purple
 648367  Karl Grosch Field at Steel Lake  03:00 PM  Mod  A2 vs A6FWM Wolvesvs.Southlake Rec B08 Myre

Bracket - Saturday, November 17, 2018
GameVenueTimeFieldGroupHome Team Away Team
 648372  Surprise Lake Middle School  09:00 AM  1 A1 vs A5FME Warriors - Bjornvs.Southlake Rec B08 Purple
 648374  Petrovitsky Park  09:00 AM  1 A3 vs A7KCYS B08 Vaccavs.MpVSA Pamboukas B08
 648373  Foster High School  12:00 PM  HS A4 vs A6Southlake Rec B08 Companion Athleticsvs.Southlake Rec B08 Myre
 648371  Karl Grosch Field at Steel Lake  04:30 PM  Mod2 A2 vs A8FWM Wolvesvs.CFSC Nikolaison B08

Bracket - Monday, November 19, 2018
GameVenueTimeFieldGroupHome Team Away Team
 648359  Ravensdale  06:30 PM  4 A7 vs A4MpVSA Pamboukas B08vs.Southlake Rec B08 Companion Athletics

Bracket - Saturday, December 01, 2018
GameVenueTimeFieldGroupHome Team Away Team
 648378  Foster High School  10:30 AM  HS A4 vs A8Southlake Rec B08 Companion Athleticsvs.CFSC Nikolaison B08
 648376  Maywood Middle  12:00 PM  1 A5 vs A7Southlake Rec B08 Purplevs.MpVSA Pamboukas B08
 648377  Maywood Middle  01:30 PM  1 A6 vs A1Southlake Rec B08 Myrevs.FME Warriors - Bjorn
 648375  Petrovitsky Park  02:30 PM  1 A3 vs A2KCYS B08 Vaccavs.FWM Wolves






Affinity Sports Copyright 2019, Affinity Sports Inc, All Rights Reserved.
Terms of Use and Privacy Policy are applicable to this site.