Team Schedules - Boys Under 17/18/19 Division 4  
       


Winner of bracket based on total points after round robin play.

Bracket


ALL A


  Tie Breaker
Club
Info
Group -- A 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  Total
Points
Goals AgainstGoal DiffGoals For
 A1 : CFSC Mott BU1933330303333330 12  16  28 
 A3 : Harbor B01 Barracudas30303033333327 19  27  46 
 A8 : WS Fireballs FC 01-Holt03333000301016 17  5  22 
 A6 : LSDSC Hielo FC30300330301016 28  -6  22 
 A7 : FWFC B00 Sharks0000003300107 19  -1  18 
 A5 : WS Fuego 02-Casaba0000000300137 31  -19  12 
 A4 : RSA Union B020000030003006 51  -40  11 

Bracket - Sunday, September 09, 2018
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 665335  Delridge Playfield  12:30 PM  Sout A5 vs A6WS Fuego 02-Casaba 1 vs.LSDSC Hielo FC4
 665332  Ferrucci Junior High  01:00 PM  1 A4 vs A7RSA Union B02 2 vs.FWFC B00 Sharks5
 665333  Peninsula High School  03:00 PM  3 A3 vs A8Harbor B01 Barracudas 3 vs.WS Fireballs FC 01-Holt2

Bracket - Sunday, September 16, 2018
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 665338  Peninsula High School  11:00 AM  3 A3 vs A1Harbor B01 Barracudas 1 vs.CFSC Mott BU196
 665339  Sealth Stadium  12:30 PM  Stdm A8 vs A5WS Fireballs FC 01-Holt 4 vs.WS Fuego 02-Casaba1
 665336  Fort Steilacoom Park  01:00 PM  B A6 vs A7LSDSC Hielo FC 1 vs.FWFC B00 Sharks7

Bracket - Sunday, September 23, 2018
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 665340  Walt Hundley  01:30 PM  1 A5 vs A3WS Fuego 02-Casaba 1 vs.Harbor B01 Barracudas2
 665342  Ferrucci Junior High  02:00 PM  1 A4 vs A1RSA Union B02 1 vs.CFSC Mott BU193
 665341  McMurray Middle School  04:00 PM  A A7 vs A8FWFC B00 Sharks 1 vs.WS Fireballs FC 01-Holt4

Bracket - Sunday, September 30, 2018
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 665344  White River HS  09:00 AM  01 A1 vs A5CFSC Mott BU19 0F vs.WS Fuego 02-Casaba
Forfeited Game
0
 665347  Fort Steilacoom Park  09:00 AM  A A6 vs A4LSDSC Hielo FC 6 vs.RSA Union B020
 665345  Vashon High School  02:00 PM  1 A7 vs A3FWFC B00 Sharks 2 vs.Harbor B01 Barracudas1

Bracket - Sunday, October 07, 2018
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 665348  Sealth Stadium  12:00 PM  Stdm A8 vs A4WS Fireballs FC 01-Holt 4 vs.RSA Union B020
 665349  White River HS  12:30 PM  01 A1 vs A6CFSC Mott BU19 3 vs.LSDSC Hielo FC2
 665350  Vashon High School  02:00 PM  1 A7 vs A5FWFC B00 Sharks 6 vs.WS Fuego 02-Casaba0

Bracket - Sunday, October 14, 2018
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 665353  Sealth Stadium  12:30 PM  Stdm A8 vs A6WS Fireballs FC 01-Holt 2 vs.LSDSC Hielo FC0
 665355  Peninsula High School  02:00 PM  3 A3 vs A4Harbor B01 Barracudas 8 vs.RSA Union B020
 665352  Vashon High School  04:00 PM  1 A7 vs A1FWFC B00 Sharks 3 vs.CFSC Mott BU191

Bracket - Sunday, October 21, 2018
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 665356  Gig Harbor High School  11:00 AM  1 A3 vs A6Harbor B01 Barracudas 2 vs.LSDSC Hielo FC3
 665358  White River HS  01:30 PM  01 A1 vs A8CFSC Mott BU19 0F vs.WS Fireballs FC 01-Holt
Forfeited Game
0
 665359  Ferrucci Junior High  03:00 PM  10 A4 vs A5RSA Union B02 3 vs.WS Fuego 02-Casaba1

Bracket - Sunday, October 28, 2018
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 665363  Fort Steilacoom Park  09:00 AM  A A6 vs A5LSDSC Hielo FC 1 vs.WS Fuego 02-Casaba0
 665361  Sealth Stadium  12:30 PM  Stdm A8 vs A3WS Fireballs FC 01-Holt 0 vs.Harbor B01 Barracudas2
 665360  Todd Beamer  02:00 PM  1 A7 vs A4FWFC B00 Sharks 7 vs.RSA Union B022

Bracket - Sunday, November 04, 2018
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 665364  Saghalie Middle School  12:00 PM  1 A7 vs A6FWFC B00 Sharks 3 vs.LSDSC Hielo FC0
 665367  Walt Hundley  01:30 PM  1 A5 vs A8WS Fuego 02-Casaba 2 vs.WS Fireballs FC 01-Holt0
 665366  Game Farm Park  02:00 PM  Y A1 vs A3CFSC Mott BU19 1 vs.Harbor B01 Barracudas2

Bracket - Sunday, November 11, 2018
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 665368  Peninsula High School  12:00 PM  3 A3 vs A5Harbor B01 Barracudas 5 vs.WS Fuego 02-Casaba0
 665369  Sealth Stadium  12:30 PM  Stdm A8 vs A7WS Fireballs FC 01-Holt 3 vs.FWFC B00 Sharks2
 665370  Game Farm Park  01:30 PM  Y A1 vs A4CFSC Mott BU19 1 vs.RSA Union B020

Bracket - Sunday, November 18, 2018
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 665375  Ferrucci Junior High  09:00 AM  10 A4 vs A6RSA Union B02 0 vs.LSDSC Hielo FC3
 665372  Walt Hundley  11:30 AM  1 A5 vs A1WS Fuego 02-Casaba 1 vs.CFSC Mott BU194
 665373  Peninsula High School  12:00 PM  3 A3 vs A7Harbor B01 Barracudas 5 vs.FWFC B00 Sharks3

Bracket - Sunday, December 02, 2018
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 665377  Fort Steilacoom Park  11:00 AM  B A6 vs A1LSDSC Hielo FC 1 vs.CFSC Mott BU193
 665378  Walt Hundley  11:30 AM  1 A5 vs A7WS Fuego 02-Casaba 2 vs.FWFC B00 Sharks2
 665376  Ferrucci Junior High  02:00 PM  10 A4 vs A8RSA Union B02 2 vs.WS Fireballs FC 01-Holt1

Bracket - Sunday, December 09, 2018
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 665381  Fort Steilacoom Park  09:00 AM  A A6 vs A8LSDSC Hielo FC 1 vs.WS Fireballs FC 01-Holt1
 665380  Lakeridge Middle School  11:00 AM  1 A1 vs A7CFSC Mott BU19 3 vs.FWFC B00 Sharks0
 665383  Ferrucci Junior High  01:00 PM  10 A4 vs A3RSA Union B02 1 vs.Harbor B01 Barracudas9

Bracket - Sunday, December 16, 2018
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 665384  Fort Steilacoom Park  11:00 AM  B A6 vs A3LSDSC Hielo FC 0 vs.Harbor B01 Barracudas6
 665387  Walt Hundley  11:30 AM  1 A5 vs A4WS Fuego 02-Casaba 3 vs.RSA Union B020
 665386  Walt Hundley  03:30 PM  1 A8 vs A1WS Fireballs FC 01-Holt 1 vs.CFSC Mott BU193






Affinity Sports Copyright 2019, Affinity Sports Inc, All Rights Reserved.
Terms of Use and Privacy Policy are applicable to this site.