2018 Fall South Sound United League
Team Schedules - Boys Under 14 Division 3
Subscribe to Flight iCal
**Flight iCal contains ENTIRE FLIGHT schedule. To subscribe to Team iCal, click team to open the Team schedule, then subscribe to Team iCal**
iPhone or Outlook:
Click to Subscribe to your Flight Schedule
Android Device using Google Calendar:
Add by URL in Google Calendar, URL is:
http://ssul-2018fall.sportsaffinity.com/tour/public/info/ischedule.aspx?flightguid=F5787D11-301C-46C7-9D64-27B2A0C52429&tournamentguid=48DFAEC4-2357-41C6-8A56-C2C65319E3CF&gametimezone=xxxxxxxx
xxxxxxxx is game's time zone. Please replace xxxxxxxx with one of these ( eastern, central, mountain, pacific, hawaii ).
Click here for detail
     

Bracket      


ALL A      




Winner of bracket based on total points after round robin play.
  Tie Breaker
Club
Info
Group -- A 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  Total
Points
Goals AgainstGoal DiffGoals For
 A6 : RSA Union B05 Martinez13333333333334 12  53  65 
 A2 : WS Lightning Bolts 05-Metcalf33333333103028 16  39  55 
 A4 : UP United 05 White13033033133326 16  31  47 
 A5 : Vashon Islanders B053010300033 316 29  -1  28 
 A7 : WS Phoenix FC 05-Okell3330000001 313 38  -9  29 
 A8 : FWFC B05 Wolverines00030333010013 41  -11  30 
 A1 : Nortac Riptide0010000010002 65  -51  14 
 A3 : RSA Union B05 Santos FC0000000010001 72  -53  19 

Bracket - Saturday, September 08, 2018
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 663436  McMurray Middle School  10:00 AM  A A5 vs A1Vashon Islanders B05 7 vs.Nortac Riptide1
 663437  Karshner Elementary  11:00 AM  1 A6 vs A4RSA Union B05 Martinez 3 vs.UP United 05 White3
 663438  Delridge Playfield  01:30 PM  Sout A7 vs A3WS Phoenix FC 05-Okell 9 vs.RSA Union B05 Santos FC0
 663435  Celebration Park  02:00 PM  8 A8 vs A2FWFC B05 Wolverines 1 vs.WS Lightning Bolts 05-Metcalf7

Bracket - Saturday, September 15, 2018
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 663442  Karshner Elementary  09:00 AM  1 A3 vs A4RSA Union B05 Santos FC 1 vs.UP United 05 White11
 663441  McMurray Middle School  12:00 PM  A A5 vs A2Vashon Islanders B05 0 vs.WS Lightning Bolts 05-Metcalf3
 663439  Celebration Park  01:00 PM  7 A8 vs A6FWFC B05 Wolverines 0 vs.RSA Union B05 Martinez6
 663440  Hiawatha  01:30 PM  1 A7 vs A1WS Phoenix FC 05-Okell 4 vs.Nortac Riptide0

Bracket - Saturday, September 22, 2018
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 663444  Wilson HS  09:00 AM  1 A1 vs A5Nortac Riptide 3 vs.Vashon Islanders B053
 663445  Chambers Creek Park and Fields  09:00 AM  B A4 vs A6UP United 05 White 2 vs.RSA Union B05 Martinez3
 663443  Valley RidgePark  09:30 AM  3 A2 vs A8WS Lightning Bolts 05-Metcalf 7 vs.FWFC B05 Wolverines3
 663446  Ferrucci Junior High  01:00 PM  10 A3 vs A7RSA Union B05 Santos FC 2 vs.WS Phoenix FC 05-Okell3

Bracket - Saturday, September 29, 2018
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 663450  Karshner Elementary  09:00 AM  1 A3 vs A8RSA Union B05 Santos FC 4 vs.FWFC B05 Wolverines5
 663448  Wilson HS  11:00 AM  1 A1 vs A2Nortac Riptide 0 vs.WS Lightning Bolts 05-Metcalf6
 663447  Curtis Middle School  11:00 AM  1 A4 vs A7UP United 05 White 6 vs.WS Phoenix FC 05-Okell1
 663449  Vashon High School  02:00 PM  1 A5 vs A6Vashon Islanders B05 1 vs.RSA Union B05 Martinez6

Bracket - Saturday, October 06, 2018
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 663451  Valley RidgePark  09:30 AM  3 A2 vs A3WS Lightning Bolts 05-Metcalf 6 vs.RSA Union B05 Santos FC2
 663452  Valley RidgePark  11:00 AM  3 A7 vs A5WS Phoenix FC 05-Okell 3 vs.Vashon Islanders B054
 663453  Wilson HS  12:00 PM  2 A1 vs A6Nortac Riptide 0 vs.RSA Union B05 Martinez6
 663454  Sacajawea Middle School  03:00 PM  1 A8 vs A4FWFC B05 Wolverines 1 vs.UP United 05 White2

Bracket - Saturday, October 13, 2018
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 663457  Wilson HS  10:00 AM  2 A1 vs A3Nortac Riptide 2 vs.RSA Union B05 Santos FC0
 663455  Hiawatha  10:30 AM  1 A2 vs A4WS Lightning Bolts 05-Metcalf 3 vs.UP United 05 White0
 663458  Karshner Elementary  03:00 PM  1 A6 vs A7RSA Union B05 Martinez 7 vs.WS Phoenix FC 05-Okell0
 663456  Sacajawea Middle School  03:00 PM  1 A8 vs A5FWFC B05 Wolverines 2 vs.Vashon Islanders B050

Bracket - Saturday, October 20, 2018
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 663460  Wilson HS  09:00 AM  2 A1 vs A8Nortac Riptide 4 vs.FWFC B05 Wolverines6
 663459  Karshner Elementary  09:00 AM  1 A6 vs A3RSA Union B05 Martinez 8 vs.RSA Union B05 Santos FC1
 663461  Chambers Creek Park and Fields  11:00 AM  B A4 vs A5UP United 05 White 4 vs.Vashon Islanders B050
 663462  Hiawatha  12:00 PM  1 A2 vs A7WS Lightning Bolts 05-Metcalf 3 vs.WS Phoenix FC 05-Okell0

Bracket - Saturday, October 27, 2018
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 663465  Karshner Elementary  09:00 AM  1 A6 vs A5RSA Union B05 Martinez 5 vs.Vashon Islanders B051
 663464  Hiawatha  12:00 PM  1 A2 vs A1WS Lightning Bolts 05-Metcalf 8 vs.Nortac Riptide1
 663466  Sacajawea Middle School  01:00 PM  1 A8 vs A3FWFC B05 Wolverines 6 vs.RSA Union B05 Santos FC0
 663463  Hiawatha  01:30 PM  1 A7 vs A4WS Phoenix FC 05-Okell 2 vs.UP United 05 White3

Bracket - Saturday, November 03, 2018
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 663467  Curtis High School  09:00 AM  1 A4 vs A2UP United 05 White 1 vs.WS Lightning Bolts 05-Metcalf1
 663469  Karshner Elementary  01:00 PM  1 A3 vs A1RSA Union B05 Santos FC 5 vs.Nortac Riptide5
 663470  Hiawatha  01:30 PM  1 A7 vs A6WS Phoenix FC 05-Okell 1 vs.RSA Union B05 Martinez8
 663468  Vashon High School  04:00 PM  1 A5 vs A8Vashon Islanders B05 3 vs.FWFC B05 Wolverines0

Bracket - Saturday, November 10, 2018
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 663472  Sacajawea Middle School  09:00 AM  1 A8 vs A7FWFC B05 Wolverines 2 vs.WS Phoenix FC 05-Okell2
 663471  Hiawatha  10:30 AM  1 A2 vs A6WS Lightning Bolts 05-Metcalf 2 vs.RSA Union B05 Martinez3
 663473  Wilson HS  11:00 AM  2 A1 vs A4Nortac Riptide 0 vs.UP United 05 White2
 663474  Karshner Elementary  01:00 PM  1 A3 vs A5RSA Union B05 Santos FC 1 vs.Vashon Islanders B055

Bracket - Saturday, November 17, 2018
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 663475  Karshner Elementary  09:00 AM  1 A3 vs A2RSA Union B05 Santos FC 2 vs.WS Lightning Bolts 05-Metcalf8
 663476  Vashon High School  02:00 PM  1 A5 vs A7Vashon Islanders B05   vs.WS Phoenix FC 05-Okell 
 663478  Curtis High School  03:00 PM  1 A4 vs A8UP United 05 White 2 vs.FWFC B05 Wolverines1
 663477  Karshner Elementary  03:00 PM  1 A6 vs A1RSA Union B05 Martinez 7 vs.Nortac Riptide0

Bracket - Sunday, November 18, 2018
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 663481  Curtis Middle School  03:00 PM  1 A4 vs A1UP United 05 White 11 vs.Nortac Riptide0

Bracket - Saturday, December 01, 2018
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 663479  Karshner Elementary  09:00 AM  1 A6 vs A2RSA Union B05 Martinez 3 vs.WS Lightning Bolts 05-Metcalf1
 663482  Vashon High School  12:00 PM  1 A5 vs A3Vashon Islanders B05 4 vs.RSA Union B05 Santos FC1
 663480  Walt Hundley  01:30 PM  1 A7 vs A8WS Phoenix FC 05-Okell 4 vs.FWFC B05 Wolverines3






Affinity Sports Copyright 2018, Affinity Sports Inc, All Rights Reserved.
Terms of Use and Privacy Policy are applicable to this site.