2018 Fall South Sound United League
Team Schedules - Girls Under 16-19 Division 3
Subscribe to Flight iCal
**Flight iCal contains ENTIRE FLIGHT schedule. To subscribe to Team iCal, click team to open the Team schedule, then subscribe to Team iCal**
iPhone or Outlook:
Click to Subscribe to your Flight Schedule
Android Device using Google Calendar:
Add by URL in Google Calendar, URL is:
http://ssul-2018fall.sportsaffinity.com/tour/public/info/ischedule.aspx?flightguid=D8B76901-8AF9-488E-87DD-E962B2338995&tournamentguid=48DFAEC4-2357-41C6-8A56-C2C65319E3CF&gametimezone=xxxxxxxx
xxxxxxxx is game's time zone. Please replace xxxxxxxx with one of these ( eastern, central, mountain, pacific, hawaii ).
Click here for detail
     

Bracket      


ALL A      




Winner of bracket based on total points after round robin play.
  Tie Breaker
Club
Info
Group -- A 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  Total
Points
Goals AgainstGoal DiffGoals For
 A2 : LSDSC Avanti United FC G00 White333333333033x33 10  45  55 
 A7 : UP Storm0333333 CS 3313x28 13  19  32 
 A6 : Southlake Rec G03 Avalanche030333333031x25 17  18  35 
 A1 : CFSC Gowin G03000330333330x21 22  15  37 
 A3 : FWFC G01 Cheetahs1300 0003030010 33  -15  18 
 A4 : MpVSA Moran G0300033000 CS 00  6 35  -22  13 
 A8 : Harbor G00_01 United3 000000300 x6 33  -16  17 
 A531xxxxxxxxxxx4 2  1  3 
 A9 : Norpoint FC Supreme 000 00000 0x0 48  -45  3 

Bracket - Sunday, September 09, 2018
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 664202  Fort Steilacoom Park  09:00 AM  B A2 vs A7LSDSC Avanti United FC G00 White 4 vs.UP Storm3
 664201  Southwood  12:00 PM  5 A1 vs A8CFSC Gowin G03 2 vs.Harbor G00_01 United4
 664204  Ravensdale  03:00 PM  4 A4 vs A5MpVSA Moran G03 1 vs.A52

Bracket - Sunday, September 16, 2018
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 664208  Peninsula High School  12:00 AM  3 A8 vs A9Harbor G00_01 United   vs.Norpoint FC Supreme 
 664205  Fort Steilacoom Park  11:00 AM  D A5 vs A3A5 1 vs.FWFC G01 Cheetahs1
 664207  Chambers Creek Park and Fields  12:30 PM  B A7 vs A1UP Storm 4 vs.CFSC Gowin G031
 664206  Hazen High School  02:00 PM  1 A6 vs A2Southlake Rec G03 Avalanche 0 vs.LSDSC Avanti United FC G00 White2

Bracket - Sunday, September 23, 2018
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 664209  Fort Steilacoom Park  11:00 AM  B A2 vs A9LSDSC Avanti United FC G00 White 9 vs.Norpoint FC Supreme1
 664210  Sacajawea Middle School  12:00 PM  1 A3 vs A8FWFC G01 Cheetahs 3 vs.Harbor G00_01 United2
 664211  Ravensdale  02:00 PM  4 A4 vs A7MpVSA Moran G03 2 vs.UP Storm4
 664250  Southwood  03:00 PM  1 A1 vs A2CFSC Gowin G03 1 vs.LSDSC Avanti United FC G00 White2

Bracket - Sunday, September 30, 2018
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 664214  Chambers Creek Park and Fields  09:00 AM  A A7 vs A3UP Storm 3 vs.FWFC G01 Cheetahs2
 664215  Peninsula High School  10:00 AM  3 A8 vs A2Harbor G00_01 United 2 vs.LSDSC Avanti United FC G00 White3
 664216  Meeker Middle School  10:00 AM  1 A9 vs A1Norpoint FC Supreme 1 vs.CFSC Gowin G036
 664213  Hazen High School  02:00 PM  1 A6 vs A4Southlake Rec G03 Avalanche 6 vs.MpVSA Moran G030

Bracket - Sunday, October 07, 2018
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 664219  Fort Steilacoom Park  09:00 AM  A A2 vs A8LSDSC Avanti United FC G00 White 5 vs.Harbor G00_01 United0
 664218  Ravensdale  11:30 AM  4 A4 vs A9MpVSA Moran G03 6 vs.Norpoint FC Supreme1
 664217  Todd Beamer  12:00 PM  1 A3 vs A1FWFC G01 Cheetahs 1 vs.CFSC Gowin G032
 664252  Hazen High School  02:00 PM  1 A6 vs A7Southlake Rec G03 Avalanche 1 vs.UP Storm3

Bracket - Saturday, October 13, 2018
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 664242  Hazen High School  10:30 AM  1 A6 vs A1Southlake Rec G03 Avalanche 4 vs.CFSC Gowin G031

Bracket - Sunday, October 14, 2018
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 664222  Peninsula High School  10:00 AM  3 A8 vs A4Harbor G00_01 United 2 vs.MpVSA Moran G033
 664223  Meeker Middle School  10:00 AM  1 A9 vs A3Norpoint FC Supreme   vs.FWFC G01 Cheetahs 
 664203  Saghalie Middle School  02:00 PM  1 A3 vs A6FWFC G01 Cheetahs 0 vs.Southlake Rec G03 Avalanche5

Bracket - Saturday, October 20, 2018
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 664245  Risdon MS  02:00 PM  1 A6 vs A3Southlake Rec G03 Avalanche 1 vs.FWFC G01 Cheetahs0

Bracket - Sunday, October 21, 2018
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 664228  Chambers Creek Park and Fields  01:00 PM  B A7 vs A8UP Storm 3 vs.Harbor G00_01 United0
 664225  Ravensdale  01:30 PM  4 A4 vs A2MpVSA Moran G03 0 vs.LSDSC Avanti United FC G00 White4
 664227  Hazen High School  02:00 PM  1 A6 vs A9Southlake Rec G03 Avalanche 5 vs.Norpoint FC Supreme0

Bracket - Saturday, October 27, 2018
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 664212  Tahoma High School  03:00 PM  2 A4 vs A6MpVSA Moran G03 1 vs.Southlake Rec G03 Avalanche2

Bracket - Sunday, October 28, 2018
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 664229  Peninsula High School  10:00 AM  3 A8 vs A6Harbor G00_01 United 4 vs.Southlake Rec G03 Avalanche6
 664230  Meeker Middle School  10:00 AM  1 A9 vs A7Norpoint FC Supreme 0 vs.UP Storm3
 664231  Southwood  12:00 PM  1 A1 vs A4CFSC Gowin G03 6 vs.MpVSA Moran G030
 664232  Fort Steilacoom Park  01:00 PM  B A2 vs A3LSDSC Avanti United FC G00 White 8 vs.FWFC G01 Cheetahs1

Bracket - Saturday, November 03, 2018
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 664220  Curtis High School  11:00 AM  1 A4 vs A7MpVSA Moran G03 CS vs.UP StormCS
 664243  Todd Beamer  04:00 PM  1 A3 vs A9FWFC G01 Cheetahs 4 vs.Norpoint FC Supreme0

Bracket - Sunday, November 04, 2018
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 664235  Fort Steilacoom Park  09:00 AM  B A2 vs A4LSDSC Avanti United FC G00 White 5 vs.MpVSA Moran G030
 664233  Meeker Middle School  10:00 AM  1 A9 vs A7Norpoint FC Supreme 0 vs.UP Storm3
 664254  Gig Harbor High School  01:45 PM  1 A8 vs A3Harbor G00_01 United 2 vs.FWFC G01 Cheetahs1
 664234  Southwood  03:00 PM  3 A1 vs A6CFSC Gowin G03 4 vs.Southlake Rec G03 Avalanche1

Bracket - Sunday, November 11, 2018
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 664236  Saghalie Middle School  10:00 AM  1 A3 vs A4FWFC G01 Cheetahs 3 vs.MpVSA Moran G030
 664246  Southwood  12:00 PM  1 A1 vs A9CFSC Gowin G03 5 vs.Norpoint FC Supreme0
 664240  Fort Steilacoom Park  01:00 PM  B A2 vs A7LSDSC Avanti United FC G00 White 1 vs.UP Storm2
 664249  Hazen High School  02:00 PM  1 A6 vs A8Southlake Rec G03 Avalanche 2 vs.Harbor G00_01 United0

Bracket - Saturday, November 17, 2018
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 664226  Saghalie Middle School  11:00 AM  1 A3 vs A1FWFC G01 Cheetahs 2 vs.CFSC Gowin G034

Bracket - Sunday, November 18, 2018
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 664237  Meeker Middle School  10:00 AM  1 A9 vs A4Norpoint FC Supreme   vs.MpVSA Moran G03 
 664238  Gig Harbor High School  11:00 AM  1 A8 vs A1Harbor G00_01 United 1 vs.CFSC Gowin G035
 664244  Saghalie Middle School  12:00 PM  1 A3 vs A2FWFC G01 Cheetahs 0 vs.LSDSC Avanti United FC G00 White5
 664239  Curtis Middle School  01:00 PM  1 A7 vs A6UP Storm 2 vs.Southlake Rec G03 Avalanche2

Bracket - Sunday, December 02, 2018
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 664251  Curtis High School  09:00 AM  1 A7 vs A1UP Storm 2 vs.CFSC Gowin G030
 664253  Meeker Middle School  10:00 AM  1 A9 vs A2Norpoint FC Supreme 0 vs.LSDSC Avanti United FC G00 White7
 664241  Ravensdale  10:30 AM  4 A4 vs A8MpVSA Moran G03   vs.Harbor G00_01 United 






Affinity Sports Copyright 2018, Affinity Sports Inc, All Rights Reserved.
Terms of Use and Privacy Policy are applicable to this site.