2018 Fall South Sound United League
Team Schedules - Girls Under 11 Division 3
Subscribe to Flight iCal
**Flight iCal contains ENTIRE FLIGHT schedule. To subscribe to Team iCal, click team to open the Team schedule, then subscribe to Team iCal**
iPhone or Outlook:
Click to Subscribe to your Flight Schedule
Android Device using Google Calendar:
Add by URL in Google Calendar, URL is:
http://ssul-2018fall.sportsaffinity.com/tour/public/info/ischedule.aspx?flightguid=A2986953-43B0-45BE-99EB-3B58A5E320D0&tournamentguid=48DFAEC4-2357-41C6-8A56-C2C65319E3CF&gametimezone=xxxxxxxx
xxxxxxxx is game's time zone. Please replace xxxxxxxx with one of these ( eastern, central, mountain, pacific, hawaii ).
Click here for detail
     

Bracket      


ALL A      




Winner of bracket based on total points after round robin play.
Group -- A
A1 : FME Flash - Ferrin
A2 : FWMSC G08 Sounderetts
A3 : CFSC Taylor G08
A4 : MpVSA Audett G08
A5 : RSA Union G08 Gilligan
A6 : RSA Union G08 Rose
A7 : Southlake Rec G08 Deleza
A8 : CFSC Devol G08
A9 : FWMSC G08 Tigers

Bracket - Saturday, September 08, 2018
GameVenueTimeFieldGroupHome Team Away Team
 664255  Hedden Elementary  09:00 AM  1 A1 vs A8FME Flash - Ferrinvs.CFSC Devol G08
 664257  TBD   --    --  A3 vs A6CFSC Taylor G08vs.RSA Union G08 Rose
 664256  Karl Grosch Field at Steel Lake  03:00 PM  Mod  A2 vs A7FWMSC G08 Sounderettsvs.Southlake Rec G08 Deleza
 664258  Ravensdale  04:30 PM  4 A4 vs A5MpVSA Audett G08vs.RSA Union G08 Gilligan

Bracket - Saturday, September 15, 2018
GameVenueTimeFieldGroupHome Team Away Team
 664259  Shaw Rd Elementary  09:00 AM  1 A5 vs A3RSA Union G08 Gilliganvs.CFSC Taylor G08
 664262  Southwood  12:00 PM  6 A8 vs A9CFSC Devol G08vs.FWMSC G08 Tigers
 664260  Shaw Rd Elementary  01:30 PM  1 A6 vs A2RSA Union G08 Rosevs.FWMSC G08 Sounderetts

Bracket - Sunday, September 16, 2018
GameVenueTimeFieldGroupHome Team Away Team
 664261  Hazen High School  12:30 PM  1 A7 vs A1Southlake Rec G08 Delezavs.FME Flash - Ferrin

Bracket - Saturday, September 22, 2018
GameVenueTimeFieldGroupHome Team Away Team
 664264  Southwood  09:00 AM  6 A3 vs A8CFSC Taylor G08vs.CFSC Devol G08
 664265  Ravensdale  01:30 PM  4 A4 vs A7MpVSA Audett G08vs.Southlake Rec G08 Deleza
 664263  Celebration Park  03:00 PM  5A A2 vs A9FWMSC G08 Sounderettsvs.FWMSC G08 Tigers
 664266  Ferrucci Junior High  04:30 PM  9 A5 vs A6RSA Union G08 Gilliganvs.RSA Union G08 Rose

Bracket - Sunday, September 23, 2018
GameVenueTimeFieldGroupHome Team Away Team
 664304  Surprise Lake Middle School  04:00 PM  1 A1 vs A2FME Flash - Ferrinvs.FWMSC G08 Sounderetts

Bracket - Saturday, September 29, 2018
GameVenueTimeFieldGroupHome Team Away Team
 664269  Southwood  12:00 PM  6 A8 vs A2CFSC Devol G08vs.FWMSC G08 Sounderetts
 664270  Karl Grosch Field at Steel Lake  12:00 PM  Mod2 A9 vs A1FWMSC G08 Tigersvs.FME Flash - Ferrin
 664268  Kiwanis Park  01:30 PM  1 A7 vs A3Southlake Rec G08 Delezavs.CFSC Taylor G08
 664267  Shaw Rd Elementary  03:00 PM  1 A6 vs A4RSA Union G08 Rosevs.MpVSA Audett G08

Bracket - Sunday, September 30, 2018
GameVenueTimeFieldGroupHome Team Away Team
 664302  Ferrucci Junior High  01:00 PM  9 A5 vs A4RSA Union G08 Gilliganvs.MpVSA Audett G08

Bracket - Saturday, October 06, 2018
GameVenueTimeFieldGroupHome Team Away Team
 664271  Southwood  01:30 PM  6 A3 vs A1CFSC Taylor G08vs.FME Flash - Ferrin
 664273  Shaw Rd Elementary  01:30 PM  1 A5 vs A8RSA Union G08 Gilliganvs.CFSC Devol G08
 664274  Ravensdale  04:30 PM  4 A4 vs A7MpVSA Audett G08vs.Southlake Rec G08 Deleza

Bracket - Sunday, October 07, 2018
GameVenueTimeFieldGroupHome Team Away Team
 664272  Ravensdale  01:30 PM  4 A4 vs A9MpVSA Audett G08vs.FWMSC G08 Tigers
 664306  Karl Grosch Field at Steel Lake  03:00 PM  Mod2 A2 vs A6FWMSC G08 Sounderettsvs.RSA Union G08 Rose

Bracket - Saturday, October 13, 2018
GameVenueTimeFieldGroupHome Team Away Team
 664278  Fife High School  01:30 PM  2 A1 vs A2FME Flash - Ferrinvs.FWMSC G08 Sounderetts
 664276  Southwood  01:30 PM  6 A8 vs A4CFSC Devol G08vs.MpVSA Audett G08
 664277  Karl Grosch Field at Steel Lake  03:00 PM  Mod2 A9 vs A3FWMSC G08 Tigersvs.CFSC Taylor G08
 664275  Kiwanis Park  04:30 PM  1 A7 vs A5Southlake Rec G08 Delezavs.RSA Union G08 Gilligan

Bracket - Sunday, October 14, 2018
GameVenueTimeFieldGroupHome Team Away Team
 664296  Ferrucci Junior High  12:00 PM  9 A6 vs A1RSA Union G08 Rosevs.FME Flash - Ferrin

Bracket - Saturday, October 20, 2018
GameVenueTimeFieldGroupHome Team Away Team
 664279  Ravensdale  12:00 PM  4 A4 vs A2MpVSA Audett G08vs.FWMSC G08 Sounderetts
 664280  Ferrucci Junior High  01:30 PM  9 A5 vs A1RSA Union G08 Gilliganvs.FME Flash - Ferrin
 664281  Shaw Rd Elementary  01:30 PM  1 A6 vs A9RSA Union G08 Rosevs.FWMSC G08 Tigers
 664282  Kiwanis Park  04:30 PM  1 A7 vs A8Southlake Rec G08 Delezavs.CFSC Devol G08

Bracket - Saturday, October 27, 2018
GameVenueTimeFieldGroupHome Team Away Team
 664283  Southwood  12:00 PM  6 A8 vs A6CFSC Devol G08vs.RSA Union G08 Rose
 664284  Karl Grosch Field at Steel Lake  01:30 PM  Mod2 A9 vs A5FWMSC G08 Tigersvs.RSA Union G08 Gilligan
 664285  Surprise Lake Middle School  03:00 PM  1 A1 vs A4FME Flash - Ferrinvs.MpVSA Audett G08
 664286  Karl Grosch Field at Steel Lake  04:30 PM  Mod2 A2 vs A3FWMSC G08 Sounderettsvs.CFSC Taylor G08

Bracket - Saturday, November 03, 2018
GameVenueTimeFieldGroupHome Team Away Team
 664288  Fife High School  09:00 AM  2 A1 vs A6FME Flash - Ferrinvs.RSA Union G08 Rose
 664289  Karl Grosch Field at Steel Lake  03:00 PM  Mod  A2 vs A5FWMSC G08 Sounderettsvs.RSA Union G08 Gilligan
 664287  Karl Grosch Field at Steel Lake  03:00 PM  Mod2 A9 vs A7FWMSC G08 Tigersvs.Southlake Rec G08 Deleza

Bracket - Sunday, November 04, 2018
GameVenueTimeFieldGroupHome Team Away Team
 664297  TBD   --    --  A3 vs A9CFSC Taylor G08vs.FWMSC G08 Tigers

Bracket - Saturday, November 10, 2018
GameVenueTimeFieldGroupHome Team Away Team
 664300  Surprise Lake Middle School  09:00 AM  1 A1 vs A9FME Flash - Ferrinvs.FWMSC G08 Tigers
 664308  Southwood  09:00 AM  6 A8 vs A3CFSC Devol G08vs.CFSC Taylor G08
 664294  Shaw Rd Elementary  01:30 PM  1 A5 vs A7RSA Union G08 Gilliganvs.Southlake Rec G08 Deleza
 664303  Shaw Rd Elementary  03:00 PM  1 A6 vs A8RSA Union G08 Rosevs.CFSC Devol G08

Bracket - Sunday, November 11, 2018
GameVenueTimeFieldGroupHome Team Away Team
 664290  TBD   --    --  A3 vs A4CFSC Taylor G08vs.MpVSA Audett G08
 664301  Karl Grosch Field at Steel Lake  03:00 PM  Mod  A2 vs A7FWMSC G08 Sounderettsvs.Southlake Rec G08 Deleza

Bracket - Saturday, November 17, 2018
GameVenueTimeFieldGroupHome Team Away Team
 664293  Kiwanis Park  10:00 AM  1 A7 vs A6Southlake Rec G08 Delezavs.RSA Union G08 Rose
 664292  Southwood  10:30 AM  6 A8 vs A5CFSC Devol G08vs.RSA Union G08 Gilligan
 664298  Southwood  01:30 PM  6 A3 vs A2CFSC Taylor G08vs.FWMSC G08 Sounderetts
 664291  Sacajawea Middle School  04:00 PM  1 A9 vs A4FWMSC G08 Tigersvs.MpVSA Audett G08

Bracket - Saturday, December 01, 2018
GameVenueTimeFieldGroupHome Team Away Team
 664295  Ravensdale  10:30 AM  4 A4 vs A8MpVSA Audett G08vs.CFSC Devol G08
 664299  Shaw Rd Elementary  12:00 PM  1 A6 vs A3RSA Union G08 Rosevs.CFSC Taylor G08
 664307  Karl Grosch Field at Steel Lake  03:00 PM  Mod  A9 vs A5FWMSC G08 Tigersvs.RSA Union G08 Gilligan

Bracket - Sunday, December 02, 2018
GameVenueTimeFieldGroupHome Team Away Team
 664305  Hazen  12:30 PM  1 A7 vs A1Southlake Rec G08 Delezavs.FME Flash - Ferrin






Affinity Sports Copyright 2018, Affinity Sports Inc, All Rights Reserved.
Terms of Use and Privacy Policy are applicable to this site.