2018 Fall South Sound United League
Team Schedules - Boys Under 12 Division 3
Subscribe to Flight iCal
**Flight iCal contains ENTIRE FLIGHT schedule. To subscribe to Team iCal, click team to open the Team schedule, then subscribe to Team iCal**
iPhone or Outlook:
Click to Subscribe to your Flight Schedule
Android Device using Google Calendar:
Add by URL in Google Calendar, URL is:
http://ssul-2018fall.sportsaffinity.com/tour/public/info/ischedule.aspx?flightguid=6F1E8D51-5404-44FC-942C-BAB0FB71E982&tournamentguid=48DFAEC4-2357-41C6-8A56-C2C65319E3CF&gametimezone=xxxxxxxx
xxxxxxxx is game's time zone. Please replace xxxxxxxx with one of these ( eastern, central, mountain, pacific, hawaii ).
Click here for detail
     

Bracket      


ALL A      




Winner of bracket based on total points after round robin play.
Group -- A
A1 : FWFC B07 Titans
A2 : WS Raging Bulls 07-Beardemphl
A3 : Southlake Rec B07 Tremblay
A4 : Southlake Rec B07 Mamcia
A5 : RSA Union B07 Matthews
A6 : RSA Union B07 Sullivan
A7 : HSC 07 (Anderson)
A8 : Southlake Rec B07 Hector
A9 : Norpoint Flash
Bye

Bracket - Saturday, September 08, 2018
GameVenueTimeFieldGroupHome Team Away Team
 651462  TBD   --    --  A1 vs ByeFWFC B07 Titansvs.Bye
 651461  Maywood Middle  10:30 AM  1 A3 vs A2Southlake Rec B07 Tremblayvs.WS Raging Bulls 07-Beardemphl
 651460  Glacier View JH  12:00 PM  3 A5 vs A8RSA Union B07 Matthewsvs.Southlake Rec B07 Hector
 651463  Glacier View JH  03:00 PM  3 A6 vs A7RSA Union B07 Sullivanvs.HSC 07 (Anderson)
 651464  Foster High School  04:15 PM  HS A4 vs A9Southlake Rec B07 Mamciavs.Norpoint Flash

Bracket - Saturday, September 15, 2018
GameVenueTimeFieldGroupHome Team Away Team
 651466  TBD   --    --  A6 vs ByeRSA Union B07 Sullivanvs.Bye
 651469  Shaw Rd Elementary  10:30 AM  1 A5 vs A4RSA Union B07 Matthewsvs.Southlake Rec B07 Mamcia
 651468  Moshier Memorial Park (Grass)  11:00 AM  S A7 vs A9HSC 07 (Anderson)vs.Norpoint Flash
 651467  Walt Hundley  12:00 PM  1 A2 vs A8WS Raging Bulls 07-Beardemphlvs.Southlake Rec B07 Hector
 651465  Celebration Park  03:00 PM  5B A1 vs A3FWFC B07 Titansvs.Southlake Rec B07 Tremblay

Bracket - Saturday, September 22, 2018
GameVenueTimeFieldGroupHome Team Away Team
 651472  Tukwila Community Center  09:00 AM  1 A4 vs A1Southlake Rec B07 Mamciavs.FWFC B07 Titans
 651470  Shaw Rd Elementary  09:00 AM  1 A5 vs A3RSA Union B07 Matthewsvs.Southlake Rec B07 Tremblay
 651474  Hazen High School  09:00 AM  1 A8 vs A9Southlake Rec B07 Hectorvs.Norpoint Flash
 651473  Moshier Memorial Park (Grass)  11:00 AM  S A7 vs ByeHSC 07 (Anderson)vs.Bye
 651471  Walt Hundley  12:00 PM  1 A2 vs A6WS Raging Bulls 07-Beardemphlvs.RSA Union B07 Sullivan

Bracket - Saturday, September 29, 2018
GameVenueTimeFieldGroupHome Team Away Team
 651478  TBD   --    --  A9 vs ByeNorpoint Flashvs.Bye
 651479  Shaw Rd Elementary  12:00 PM  1 A6 vs A4RSA Union B07 Sullivanvs.Southlake Rec B07 Mamcia
 651475  Maywood Middle  01:30 PM  1 A3 vs A7Southlake Rec B07 Tremblayvs.HSC 07 (Anderson)
 651477  Hazen High School  01:30 PM  1 A8 vs A2Southlake Rec B07 Hectorvs.WS Raging Bulls 07-Beardemphl
 651476  Karl Grosch Field at Steel Lake  04:30 PM  Mod2 A1 vs A5FWFC B07 Titansvs.RSA Union B07 Matthews

Bracket - Saturday, October 06, 2018
GameVenueTimeFieldGroupHome Team Away Team
 651481  TBD   --    --  Bye vs A2Byevs.WS Raging Bulls 07-Beardemphl
 651482  Moshier Memorial Park (Grass)  09:30 AM  S A7 vs A5HSC 07 (Anderson)vs.RSA Union B07 Matthews
 651484  Browns Point Elementary School Field  11:00 AM  1 A9 vs A3Norpoint Flashvs.Southlake Rec B07 Tremblay
 651480  Hazen High School  01:30 PM  1 A8 vs A4Southlake Rec B07 Hectorvs.Southlake Rec B07 Mamcia
 651483  Shaw Rd Elementary  03:00 PM  1 A6 vs A1RSA Union B07 Sullivanvs.FWFC B07 Titans

Bracket - Saturday, October 13, 2018
GameVenueTimeFieldGroupHome Team Away Team
 651488  TBD   --    --  Bye vs A4Byevs.Southlake Rec B07 Mamcia
 651486  Shaw Rd Elementary  10:30 AM  1 A5 vs A9RSA Union B07 Matthewsvs.Norpoint Flash
 651487  Walt Hundley  12:00 PM  1 A2 vs A3WS Raging Bulls 07-Beardemphlvs.Southlake Rec B07 Tremblay
 651485  Hazen High School  01:45 PM  1 A8 vs A6Southlake Rec B07 Hectorvs.RSA Union B07 Sullivan
 651489  Moshier Memorial Park (Grass)  02:00 PM  S A7 vs A1HSC 07 (Anderson)vs.FWFC B07 Titans

Bracket - Saturday, October 20, 2018
GameVenueTimeFieldGroupHome Team Away Team
 651490  TBD   --    --  Bye vs A6Byevs.RSA Union B07 Sullivan
 651491  Browns Point Elementary School Field  09:00 AM  1 A9 vs A7Norpoint Flashvs.HSC 07 (Anderson)
 651492  Kiwanis Park  10:30 AM  1 A4 vs A3Southlake Rec B07 Mamciavs.Southlake Rec B07 Tremblay
 651494  Shaw Rd Elementary  03:00 PM  1 A5 vs A2RSA Union B07 Matthewsvs.WS Raging Bulls 07-Beardemphl
 651493  Karl Grosch Field at Steel Lake  04:30 PM  Mod  A1 vs A8FWFC B07 Titansvs.Southlake Rec B07 Hector

Bracket - Saturday, October 27, 2018
GameVenueTimeFieldGroupHome Team Away Team
 651498  TBD   --    --  Bye vs A8Byevs.Southlake Rec B07 Hector
 651496  Walt Hundley  09:00 AM  1 A7 vs A2HSC 07 (Anderson)vs.WS Raging Bulls 07-Beardemphl
 651495  Browns Point Elementary School Field  11:00 AM  1 A9 vs A1Norpoint Flashvs.FWFC B07 Titans
 651497  Maywood Middle  01:30 PM  1 A3 vs A6Southlake Rec B07 Tremblayvs.RSA Union B07 Sullivan
 651499  Kiwanis Park  04:30 PM  1 A4 vs A5Southlake Rec B07 Mamciavs.RSA Union B07 Matthews

Bracket - Saturday, November 03, 2018
GameVenueTimeFieldGroupHome Team Away Team
 651503  TBD   --    --  A1 vs ByeFWFC B07 Titansvs.Bye
 651500  Shaw Rd Elementary  10:30 AM  1 A5 vs A6RSA Union B07 Matthewsvs.RSA Union B07 Sullivan
 651501  Walt Hundley  12:00 PM  1 A2 vs A9WS Raging Bulls 07-Beardemphlvs.Norpoint Flash
 651502  Maywood Middle  04:30 PM  1 A3 vs A8Southlake Rec B07 Tremblayvs.Southlake Rec B07 Hector
 651504  Starfire Sports Complex  05:15 PM  3 A4 vs A7Southlake Rec B07 Mamciavs.HSC 07 (Anderson)

Bracket - Saturday, November 10, 2018
GameVenueTimeFieldGroupHome Team Away Team
 651507  TBD   --    --  Bye vs A3Byevs.Southlake Rec B07 Tremblay
 651509  Browns Point Elementary School Field  09:00 AM  1 A9 vs A4Norpoint Flashvs.Southlake Rec B07 Mamcia
 651508  Moshier Memorial Park (Grass)  11:00 AM  S A7 vs A6HSC 07 (Anderson)vs.RSA Union B07 Sullivan
 651506  Walt Hundley  12:00 PM  1 A2 vs A1WS Raging Bulls 07-Beardemphlvs.FWFC B07 Titans
 651505  Hazen High School  01:30 PM  1 A8 vs A5Southlake Rec B07 Hectorvs.RSA Union B07 Matthews

Bracket - Saturday, November 17, 2018
GameVenueTimeFieldGroupHome Team Away Team
 651514  TBD   --    --  A5 vs ByeRSA Union B07 Matthewsvs.Bye
 651512  Foster High School  10:30 AM  HS A4 vs A2Southlake Rec B07 Mamciavs.WS Raging Bulls 07-Beardemphl
 651510  Maywood Middle  01:30 PM  1 A3 vs A1Southlake Rec B07 Tremblayvs.FWFC B07 Titans
 651511  Shaw Rd Elementary  01:30 PM  1 A6 vs A9RSA Union B07 Sullivanvs.Norpoint Flash
 651513  Hazen  03:30 PM  2 A8 vs A7Southlake Rec B07 Hectorvs.HSC 07 (Anderson)

Bracket - Saturday, December 01, 2018
GameVenueTimeFieldGroupHome Team Away Team
 651518  TBD   --    --  Bye vs A7Byevs.HSC 07 (Anderson)
 651516  Shaw Rd Elementary  09:00 AM  1 A6 vs A2RSA Union B07 Sullivanvs.WS Raging Bulls 07-Beardemphl
 651519  Browns Point Elementary School Field  11:00 AM  1 A9 vs A8Norpoint Flashvs.Southlake Rec B07 Hector
 651517  Karl Grosch Field at Steel Lake  03:00 PM  Mod2 A1 vs A4FWFC B07 Titansvs.Southlake Rec B07 Mamcia
 651515  Maywood Middle  03:00 PM  1 A3 vs A5Southlake Rec B07 Tremblayvs.RSA Union B07 Matthews






Affinity Sports Copyright 2018, Affinity Sports Inc, All Rights Reserved.
Terms of Use and Privacy Policy are applicable to this site.