2018 Fall South Sound United League
Team Schedules - Boys Under 11 Division 2
Subscribe to Flight iCal
**Flight iCal contains ENTIRE FLIGHT schedule. To subscribe to Team iCal, click team to open the Team schedule, then subscribe to Team iCal**
iPhone or Outlook:
Click to Subscribe to your Flight Schedule
Android Device using Google Calendar:
Add by URL in Google Calendar, URL is:
http://ssul-2018fall.sportsaffinity.com/tour/public/info/ischedule.aspx?flightguid=6D4DCF7C-80DD-42F1-BB17-F90A40F1C56F&tournamentguid=48DFAEC4-2357-41C6-8A56-C2C65319E3CF&gametimezone=xxxxxxxx
xxxxxxxx is game's time zone. Please replace xxxxxxxx with one of these ( eastern, central, mountain, pacific, hawaii ).
Click here for detail
     

Bracket      


ALL A      




Winner of bracket based on total points after round robin play.
  Tie Breaker
Club
Info
Group -- A 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  Total
Points
Goals AgainstGoal DiffGoals For
 A2 : HSC Falcons FC 08 (Aguirre)333 33333327 9  37  46 
 A3 : Kent United B08 Green330333133022 10  18  28 
 A5 : UP Seahawks 0803331003xx13 8  12  20 
 A4 : MpVSA Grijalva B0800000300003 37  -28  9 
 A1 : FWFC B08 Select003 0000003 49  -39  10 

Bracket - Saturday, September 08, 2018
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 648121  Karl Grosch Field at Steel Lake  12:00 PM  Mod  A1 vs A2FWFC B08 Select 1 vs.HSC Falcons FC 08 (Aguirre)8
 648126  Ravensdale  03:00 PM  4 A4 vs A3MpVSA Grijalva B08 0 vs.Kent United B08 Green3

Bracket - Saturday, September 15, 2018
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 648123  Ravensdale  01:30 PM  4 A4 vs A2MpVSA Grijalva B08 0 vs.HSC Falcons FC 08 (Aguirre)4
 648122  Celebration Park  03:00 PM  5A A1 vs A3FWFC B08 Select 1 vs.Kent United B08 Green5

Bracket - Saturday, September 22, 2018
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 648124  Sunset Park  12:30 PM  1 A2 vs A3HSC Falcons FC 08 (Aguirre) 5 vs.Kent United B08 Green2
 648125  Ravensdale  03:00 PM  4 A4 vs A1MpVSA Grijalva B08 1 vs.FWFC B08 Select2

Bracket - Saturday, September 29, 2018
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 648127  Sunset Park  12:30 PM  1 A2 vs A1HSC Falcons FC 08 (Aguirre)   vs.FWFC B08 Select 
 648120  Petrovitsky Park  05:00 PM  1 A3 vs A4Kent United B08 Green 4 vs.MpVSA Grijalva B080

Bracket - Saturday, October 06, 2018
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 648129  Sunset Park  11:00 AM  1 A2 vs A4HSC Falcons FC 08 (Aguirre) 6 vs.MpVSA Grijalva B080
 648128  Petrovitsky Park  02:45 PM  1 A3 vs A1Kent United B08 Green 3 vs.FWFC B08 Select1

Bracket - Saturday, October 13, 2018
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 648130  Petrovitsky Park  01:00 PM  1 A3 vs A5Kent United B08 Green 1 vs.UP Seahawks 080
 648131  Karl Grosch Field at Steel Lake  06:00 PM  Mod  A1 vs A4FWFC B08 Select 1 vs.MpVSA Grijalva B087

Bracket - Saturday, October 20, 2018
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 648132  Evergreen Primary School  01:30 PM  2 A5 vs A4UP Seahawks 08 4 vs.MpVSA Grijalva B080
 648133  Karl Grosch Field at Steel Lake  06:00 PM  Mod  A1 vs A2FWFC B08 Select 1 vs.HSC Falcons FC 08 (Aguirre)8

Bracket - Friday, October 26, 2018
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 695125  Celebration Park  06:00 PM  5A A1 vs A5FWFC B08 Select 2 vs.UP Seahawks 085

Bracket - Saturday, October 27, 2018
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 648135  Ravensdale  04:30 PM  2 A4 vs A5MpVSA Grijalva B08 0 vs.UP Seahawks 082

Bracket - Saturday, November 03, 2018
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 648137  Ravensdale  12:00 PM  4 A4 vs A2MpVSA Grijalva B08 1 vs.HSC Falcons FC 08 (Aguirre)8
 648136  Evergreen Primary School  01:30 PM  2 A5 vs A3UP Seahawks 08 0 vs.Kent United B08 Green0

Bracket - Saturday, November 10, 2018
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 648139  Sunset Park  12:30 PM  1 A2 vs A5HSC Falcons FC 08 (Aguirre) 2 vs.UP Seahawks 081
 648138  Petrovitsky Park  01:00 PM  1 A3 vs A4Kent United B08 Green 3 vs.MpVSA Grijalva B080

Bracket - Saturday, November 17, 2018
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 695123  Evergreen Primary School  12:00 PM  2 A5 vs A2UP Seahawks 08 2 vs.HSC Falcons FC 08 (Aguirre)3
 695124  Pending Availability  02:00 PM  1 A1 vs A3FWFC B08 Select 1 vs.Kent United B08 Green6

Bracket - Saturday, December 01, 2018
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 695126  Petrovitsky Park  09:00 AM  1 A3 vs A2Kent United B08 Green 1 vs.HSC Falcons FC 08 (Aguirre)2
 695120  Evergreen Primary School  12:00 PM  2 A5 vs A1UP Seahawks 08 6 vs.FWFC B08 Select0






Affinity Sports Copyright 2018, Affinity Sports Inc, All Rights Reserved.
Terms of Use and Privacy Policy are applicable to this site.